The following teams are currently registered in our event.

Team Gender Age Group
Chinooks FC United 2013 Boys U11 Boys (Tier 1) 8v8
NSU Majed/Fairweather 2014 Boys U11 Boys (Tier 1) 8v8
Rangers FC13 Blue Boys U11 Boys (Tier 1) 8v8
Scottish (Flakstad) U11BT1 2013 Boys U11 Boys (Tier 1) 8v8
Sting U11 Ho Boys U11 Boys (Tier 1) 8v8
BTB-Ishiekwene Boys U11 Boys (Tier 2/3) 8v8
Impact (LUDTKE) Boys U11 Boys (Tier 2/3) 8v8
MUSC United 14 Boys U11 Boys (Tier 2/3) 8v8
Ponoka Storm (Roos) Boys U11 Boys (Tier 2/3) 8v8
Saints U10 (Schnyder) Boys U11 Boys (Tier 2/3) 8v8
Scottish (Ncube) U11BT2 2013 Boys U11 Boys (Tier 2/3) 8v8
Scottish (Pettie/Smith) U10BT2 2014 Boys U11 Boys (Tier 2/3) 8v8
U11 Fury Boys Boys U11 Boys (Tier 2/3) 8v8
BTB WFC (Shilin) 2014G Girls U11 Girls (Tier 1) 8v8
Calgary Villains Rockets 13 Girls U11 Girls (Tier 1) 8v8
Foothills Aces Girls U11 Girls (Tier 1) 8v8
Foothills U11 girls Girls U11 Girls (Tier 1) 8v8
Inter (Falcone) Girls U11 Girls (Tier 1) 8v8
Rangers U11 Girls Girls U11 Girls (Tier 1) 8v8
Scottish (Sider) U11GT1 2013 Girls U11 Girls (Tier 1) 8v8
Sting FC U-11 Tier 1 (Tran) Girls U11 Girls (Tier 1) 8v8
Foothills Dash Girls U11 Girls (Tier 2/3) 8v8
Foothills Royals Girls U11 Girls (Tier 2/3) 8v8
Internazionale U11T2 Halenko/Smyth Girls U11 Girls (Tier 2/3) 8v8
Ponoka Storm (Dittmar) Girls U11 Girls (Tier 2/3) 8v8
Scottish (Janicki/Grewal) U10GT2 2014 Girls U11 Girls (Tier 2/3) 8v8
Scottish (Veldhuisen) U11GT2 2013 Girls U11 Girls (Tier 2/3) 8v8
U11 Girls Fury Girls U11 Girls (Tier 2/3) 8v8
U11 Phoenix - Winstanley-Knox Girls U11 Girls (Tier 2/3) 8v8
Camrose Vikings U13 Tier 3 Boys U13 Boys (Tier 2/3) 11v11
Lethbridge Football Club U13 Blue Boys U13 Boys (Tier 2/3) 11v11
MUSC Team Impact Boys U13 Boys (Tier 2/3) 11v11
Scottish (Costa) U13BT3 2011 Boys U13 Boys (Tier 2/3) 11v11
Scottish (Crummer) U11BT1 2013 Boys U13 Boys (Tier 2/3) 11v11
Southwest Segura 2011 Boys U13 Boys (Tier 2/3) 11v11
U13 HP Boys Fury Boys U13 Boys (Tier 2/3) 11v11
Viktoria Alayadi/Johns Boys U13 Boys (Tier 2/3) 11v11
FH 2011 U13 Girls Girls U13 Girls (Tier 2/3) 11v1
Phoenix U12 Girls (Woo) Girls U13 Girls (Tier 2/3) 11v1
SCFC U13 Girls (Lynda) Girls U13 Girls (Tier 2/3) 11v1
Scottish (Todd) U12GT1 2012 Girls U13 Girls (Tier 2/3) 11v1
Sting FC U13G White Girls U13 Girls (Tier 2/3) 11v1
CalGlen BU15 Fire Boys U15 Boys (Tier 1) 11v11
FC Northwest U15P1 Boys Boys U15 Boys (Tier 1) 11v11
MUSC Rapids Boys U15 Boys (Tier 1) 11v11
SCFC U15 Boys HP (Jin-Chattri) Boys U15 Boys (Tier 1) 11v11
Scottish (Cooper) U15BT1 2009 Boys U15 Boys (Tier 1) 11v11
Edmonton Sting FC U15 (Spencer/Chehimi) Boys U15 Boys (Tier 2/3) 11v11
FCNW Young Boys Boys U15 Boys (Tier 2/3) 11v11
Foothills 2010 Boys Boys U15 Boys (Tier 2/3) 11v11
Jasper FC Boys U15 Boys (Tier 2/3) 11v11
KC Trojans U15 boys Rodriguez Boys U15 Boys (Tier 2/3) 11v11
Scottish (Karimov) U15BT2 2009 Boys U15 Boys (Tier 2/3) 11v11
Scottish (Kern) U15BT2 2010 Boys U15 Boys (Tier 2/3) 11v11
Warriors 2009 Alberkant Boys U15 Boys (Tier 2/3) 11v11
BTB WFC HP1 Girls U15 Girls (Tier 1) 11v11
FC Northwest U15G Girls U15 Girls (Tier 1) 11v11
LFC U15G Blue Girls U15 Girls (Tier 1) 11v11
Scottish (Robinson) U15GT1 2010 Girls U15 Girls (Tier 1) 11v11
U15 Phoenix - Govender Girls U15 Girls (Tier 1) 11v11
FC Northwest U14G Girls U15 Girls (Tier 2/3) 11v1
Foothills WFC 2010 Girls U15 Girls (Tier 2/3) 11v1
Red Deer Renegades 09/10 Girls U15 Girls (Tier 2/3) 11v1
Scottish (Vuzi) U15GT3 2010 Girls U15 Girls (Tier 2/3) 11v1
Selects FC (Pettigrew) Girls U15 Girls (Tier 2/3) 11v1
Sting FC (MacDonald/Ratcliffe) Girls U15 Girls (Tier 2/3) 11v1
Warriors De Benedetto (G) Girls U15 Girls (Tier 2/3) 11v1
Foothills FC08 Boys U17 Boys (Tier 1) 11v11
Juventus (Suchit/Alas) 07B Boys U17 Boys (Tier 1) 11v11
Medicine Hat RASC U17 Boys Boys U17 Boys (Tier 1) 11v11
Scottish (Ricketts) U17BT1 2007 Boys U17 Boys (Tier 1) 11v11
U-17 LFC Boys Boys U17 Boys (Tier 1) 11v11
Drillers Tennant U17B Boys U17 Boys (Tier 2/3) 11v11
Impact - Oresile Boys U17 Boys (Tier 2/3) 11v11
Scottish (Stromberg) U17BT2 2008 Boys U17 Boys (Tier 2/3) 11v11
U17 Phoenix - Rose Boys U17 Boys (Tier 2/3) 11v11
Viktoria FC (Skinner) Boys U17 Boys (Tier 2/3) 11v11
Summer Caledonia Cup

Locations

Edmonton Soccer Dome, Full Pitch (Brookfield)
3126 Ewing Trail SW, Edmonton, AB T6X 1A1
Edmonton Soccer Dome, Field T1 (North)
3126 Ewing Trail SW, Edmonton, AB T6X 1A1
Edmonton Soccer Dome, Field T2 (Center)
3126 Ewing Trail SW, Edmonton, AB T6X 1A1
Edmonton Soccer Dome, Field T3 (South)
3126 Ewing Trail SW, Edmonton, AB T6X 1A1
Grant MacEwan Park, Field 1 (West)
3126 Ewing Trail SW, Edmonton, AB T6X 1A1
Grant MacEwan Park, Field 1A (West/West)
3126 Ewing Trail SW, Edmonton, AB T6X 1A1
Grant MacEwan Park, Field 1B (West/East)
3126 Ewing Trail SW, Edmonton, AB T6X 1A1
Grant MacEwan Park, Field 2 (Hamish Black)
3126 Ewing Trail SW, Edmonton, AB T6X 1A1
Grant MacEwan Park, Field 3 (North)
3126 Ewing Trail SW, Edmonton, AB T6X 1A1
Grant MacEwan Park, Field 3A (North/West)
3126 Ewing Trail SW, Edmonton, AB T6X 1A1
Grant MacEwan Park, Field 3B (North/East)
3126 Ewing Trail SW, Edmonton, AB T6X 1A1
Ivor Dent Sports Park, Field 1 (North)
500 Ivor Dent Park Road SW, Edmonton, AB T6X 1A4
Ivor Dent Sports Park, Field 2 (Northeast)
500 Ivor Dent Park Road SW, Edmonton, AB T6X 1A4
Ivor Dent Sports Park, Field 3 (West)
500 Ivor Dent Park Road SW, Edmonton, AB T6X 1A4
Ivor Dent Sports Park, Field 4 (Center)
500 Ivor Dent Park Road SW, Edmonton, AB T6X 1A4
Ivor Dent Sports Park, Field 5 (East)
500 Ivor Dent Park Road SW, Edmonton, AB T6X 1A4
Ivor Dent Sports Park, Field 6 (Southwest)
500 Ivor Dent Park Road SW, Edmonton, AB T6X 1A4
Ivor Dent Sports Park, Field 7 (South)
500 Ivor Dent Park Road SW, Edmonton, AB T6X 1A4
Ivor Dent Sports Park, Field 8 (Southeast)
500 Ivor Dent Park Road SW, Edmonton, AB T6X 1A4